Home > Aktualności > Rozporządzenie 26.09.2017 poz.1783 Ustalanie ryczałtu

Rozporządzenie 26.09.2017 poz.1783 Ustalanie ryczałtu

Drodzy Kierownicy MLD. W dniu 26 września ukazało się rozporządzenie MZ w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. W rozporządzeniu MZ pokazuje na podstawie jakich danych będą wyliczane ryczałty (warunki finansowe) na rok 2018 dla szpitali, które znalazły się w tzw. sieci. Co ważne dla Nas, MZ przeznacza dodatkowe środki od 1 stycznia 2018r. dla szpitali za to, że w swojej strukturze posiadają własne laboratoria. Określone jest to przez współczynnik korygujący ql,j – jeden ze współczynników korygujących związany z jakością procesu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, wyznaczany dla świadczeniodawcy l, na okres planowania, zgodnie z tabelą nr 2 określoną w załączniku do rozporządzenia, gdzie j oznacza j-ty wskaźnik q (j=1, …,7);

Myślę, że powinniśmy wszyscy walczyć o to aby dodatkowe środki wynikające z powyższego rozporządzenia były przeznaczone na podwyżki dla diagnostów i personelu zatrudnionego w Naszych laboratoriach. To, że spełniamy warunki określone w rozporządzeniu, to przede wszystkim zasługa zatrudnionego personelu i kierownika, który dba o wysoką jakość pracy, a co za tym idzie wysoką jakość wykonywanych badań. Jest to sposób na pozyskanie przez Nas środków na podwyżki dla Naszych pracowników.

Życzę powodzenia w negocjacjach z Dyrektorami Waszych szpitali (tekst rozporządzenia w załączeniu – Rozporządzenie 26.09.2017 poz.1783 Ustalanie ryczałtu)

 

Pozdrawiam – Ewa Brzezińska – członek Zarządu OSKMDL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *